نحوه ی تعمیر و درست کردن تکان خوردن زیاد دستگاه ماشین لباسشویی (قسمت سوم)

همانطور كه در 

قسمت اول تعمير لباسشويي و 

قسمت دوم تعمير لباسشويي ذكر كرديم، تكان هاي زياد يك دستگاه ماشين لباسشويي در منزل مي تواند بسيار نگران كننده باشدو نياز به 

تعمير لباسشويي داشته باشيد. نگران نباشيد! مواردي را براي تعمير دستگاه لباسشويي به شما پيشنهاد مي كنيم. اگر تاكنون به مشكلي برخورديد كه نمي توانيد آن را حل كنيد، با 

تعمير لباسشويي تاپ امداد م كنيد تا ببينيد كه آيا آنها مي توانند مسئله را حل كنند.

تعويض كمك فنرها

۱)كمك فنرهاي تعويضي را از سازنده دستگاه خود سفارش دهيد. از شماره مدل و مارك ذكر شده در دستگاه خود استفاده كنيد تا مشخص كنيد از چه نوع ماشين لباسشويي استفاده مي كنيد. با سازنده خود تماس بگيريد و برخي از كمك فنرهاي تعويضي را سفارش دهيد.
كمك فنر كويل ها يا پيستون هاي كوچكي است كه هنگام چرخش لرزش از طبل شما را جذب مي كند. آنها همچنين طبل را به قاب دستگاه وصل مي كنند. بسته به مدل شما ۲ يا ۴ يا ۵ عدد وجود دارد.
مدل و مارك معمولاً در قسمت جلويي ذكر شده است، اما ممكن است در يك صفحه في در پشت دستگاه يا در داخل درب چاپ شود.
برخي از مدلهاي جديد براي نصب كمك فنرهاي جديد به يك متخصص نياز دارند. دفترچه راهنماي دستگاه خود را بخوانيد تا ببينيد پانل جلو را براي دسترسي به كمك فنر مي توانيد خاموش كنيد.

۲)آب را جدا كرده و از برق بكشيد. خطوط تامين آب سرد و گرم را در قسمت پشت دستگاه پيدا كنيد. شير را روي هر خط بچرخانيد تا بسته شود. با كشيدن پريز برق، برق دستگاه خود را خاموش كنيد.
خطوط آب معمولاً نازك و از لاستيك ساخته شده اند. اغلب آنها در نزديكي اتصال به قاب، دريچه اي آبي و قرمز دارند.

تعمير دستگاه لباسشويي

تعمير دستگاه لباسشويي

۳)پانل جلو را براي يك واشر فشار جلو برداريد. براي تعيين نحوه حذف پانل جلوي خود از سازنده خود بخواهيد يا با كتابچه راهنماي دستگاه خود م كنيد. معمولاً اين شامل برداشتن مهر و موم لاستيكي در درام شما و شل كردن چندين پيچ در زير تابلو قبل از بلند كردن آن است.
پانل پايين را روي يك واشر فشار بالا برداريد. براي اين كار بايد دستگاه را در كنار آن كج كنيد. قبل از انجام اين كار، از خراش دادن پرونده با كشيدن فرش يا حوله خودداري كنيد.
نكته: اگر پانل پاييني را روي يك واشر فشار بالا حذف كرده و يك فنر را به گردش در مي آوري ، ميله تعليق شما خاموش مي شود. دوباره آن را به مركز طبل خود بچسبانيد و دستگاه را مجدداً قرار دهيد. اين امر باعث ايجاد سر و صدا و لرزش مي شد.

۴)كمك فنرها را با آچار يا قفل كانال ببنديد. كمك فنرها را با جستجوي ميله هايي كه درام را به قاب وصل مي كنند، پيدا كنيد. پيچ و مهره هاي اتصال هر ميله به درام و قاب را شل كنيد. ميله هاي خود را برداشته و آنها را كنار بگذاريد. به نظر مي رسد كه آنها شكسته نشده باشند، اما ممكن است سيم پيچ داخلي يكي از اين جاذب ها شكسته شود.
برخي از كمك فنرها داراي پين هستند كه آنها را به درام و قاب قفل مي كند. اگر هر كدام از پين ها از بين رفتند، آنها را به عقب بكشيد. اين احتمالاً دليل لرزش شما بوده است.
اگر ۵ جاذب داريد، احتمالاً ۱ عدد از آنها در قسمت عقب قرار دارد. شما ممكن است نتوانيد بدون كمك حرفه اي به اين قطعه برسيد.

تعمير دستگاه لباسشويي

تعمير لباسشويي بوش

۵)كمك فنرهاي جديد خود را وارد كرده و آنها را محكم كنيد. قطعات جايگزين خود را در مكان هاي مربوطه قرار دهيد. بعد از اينكه آنرا وصل كرديد، هر كدام را با سفت كردن پيچ ببنديد. پيچ ها را با چرخش آچار يا كانال خود محكم كنيد و هر يك را در جهت عقربه هاي ساعت بچرخانيد تا ديگر چرخانده نشود.

۶)پانل ها را مجدداً نصب كنيد و يك تست شستشو را اجرا كنيد. پنل خود را به عقب برگردانيد و در پيچ هاي مربوطه پيچ كنيد. مهر و موم لاستيكي را عقب قرار داده و خطوط آب خود را باز كنيد. دستگاه را به آن وصل كرده و آن را تنظيم كنيد تا چرخه اصلي شستشو را طي كند. اگر صداي تكان خوردن در داخل دستگاه را مي شنويد، احتمالاً پيچ و مهره اي براي كمك فنر از دست داده ايد.

تعمير دستگاه لباسشويي

تعمير لباسشويي آريستون

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

infomanage استانبول و زيباي هاي آن برنامه نویسی لاراول وبلاگ من مبلمان اداري ايراني گروه صنعتی آپاراتوس آموزشگاه آرايشگري برنامه نویسی html درب شيشه اي لولايي ثبت شرکت ، ثبت برند ، ثبت اختراع ، ثبت طرح صنعتي ، امور حقوقي